W moim życiu najważniejsza 

W moim życiu najwazniejsza jest żona i Zabrze powiedział profesor Zbigniew Religa, odbierając Order Orła Białego, najwyższe polskie odznaczenie. Order profesor otrzymał „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczpospolitej Polskiej, a w szczególności na rzecz rozwoju kardiochirurgii, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie państwowej i publicznej”.

Ceremonia odbyła się 18 grudnia w Warszawie. Uczestniczył w niej między innymi, profesor Marian Zembla, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Pamietaj !!!
Wypełnij Oświadczenie Woli.
  
Noś je zawsze przy sobie. 

Zbigniew Religa - światowej stawy kardiochirurg, pionier transplantacji serca w Polsce. Ur. 16 grudnia 1938 w Miedniewicach. Absolwent AM w Warszawie -1963; dr n. med. -1973; dr hab. -1981; prof. -1997. Ze Śląską Akademią Medyczną związany od 1984 r, w 1.1996-1999 jej rektor.
Obecnie kierownik Kliniki Kardiochirurgu CSK MSWiA w Warszawie oraz Katedry i Zakładu Mechanicznego Wspomagania Krążenia SAM w Zabrzu, prezes Fundacji Rozwoju Kardiochirurgu w Zabrzu. Doktor honoris causa Lwowskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Medycznej w Białymstoku, honorowy członek Akademii Nauk Medycznych w Gruzji, kawaler Orderu Uśmiechu i laureat 8 miejsca w plebiscycie „Najwybitniejsi Ślązacy i Zagłębiacy XX wieku"”. 
stat4u